Jak si vybrat nafukovací loď?

Několik férových informací pro ty, kdo shání informace.

Musíte si rozhodnout pár základních věcí:

 • Nafukovací lodě ze směsí gumy se lépe skládají, na lodích z Valmexu se zase lépe jezdí …
 • Čínské džunky sice stojí pakatel a taky plavou, ale poslat loď do číny na opravu není úplně nejlevnější …
 • Loď z půjčovny je sice pohodlí a úspora, ale spolehnout je líp se na to svoje …

Jakmile máte rozhodnut materiál, je třeba se podívat po vhodném modelu. Je třeba si rozhodnout úroveň svých dovedností na vodě a s kým budu jezdit:

CHCI JET NA VODU S KAMARÁDY

 • Kanoe Yukon je pravá volba. Složíte ji do báglu, na místě nafouknete a už se jede. Bude jen málo cákat do lodě, takže si zavřete vylévací rukáv a přiložíte o dvě basy piv navíc. Loď slušně jede a vy máte pohodu. Navíc jste si nechali na loď napsat „dneska mám volno ve stanu“ takže tam ani jeden den volno není. V Krumlově ji zase složíte do báglu a zalomíte palec směr domov.

CHCI JET V LÉTĚ SE DVĚMA RODINAMI A ČTYŘMI MALÝMI DĚTMI NA VODU PO ČECHÁCH

 • Raft ROBfin Hobit 400 upokojí manželku, děti plavidlo jen tak nepřevrátí, naložíte do něj vše „nezbytné“ co děti potřebují, flašku pro kapitána a ještě se vejde plavčík co bude pádlovat a jde si s ním povídat o počasí.

JEZDÍM NA KANOI DO WW 4 A CHCI JEZDIT DOBRÝHO SINGLA

 • Yukon C1 je ten pravý společník. Na vodě bezvadně pobaví, nevnucuje se, nechá se složit do kufru od auta a nebude žárlit na starou laminátku co je v garáži. Není potřeba špricka a vejde se do něj bez rozdílu postav většina singlířů.

JSME DVA STAŘÍ DELBÍŘI A RÁDI BYCHOM JEŠTĚ V KLIDU POJEZDILI PO ALPÁCH A UŽILI SI TO NAPLNO

 • Canoe America se vám bude hodit. Je točivá, ale ve vlnách stabilní, rychlá a lehká. Nezalévá se, rychle se chytne i do nejmenšího vracáku, díky posedu u sebe se s ní dá i skočit. Vejde se do kufru, takže není třeba shánět zahrádku. Můžete jezdit po Americe třeba každý odpoledne po práci a to jen tak někdo nedá.

POJEDU S PŘÍTELKYNÍ NA 3 TÝDNY DO FINSKA

 • Canoe Yukon. Spočítáte si váhu posádky, bagáže, rumu a obtížnost řeky a vyberete si mezi Yukonem a Yukonem 4.35. V klidu si dojedete každou dopravou, naložíte vše co je třeba na celou plavbu, ještě rybářský prut, protože z Yukonu se skvěle chytá a šup – romantický výlet je tady.

NEJSEM LÍNEJ SE NAJÍST A S PODOBNĚ STATNÝM KÁMOŠEM SHÁNÍM DEBLOVKU

 • Yukon XXL způsobí, že se nebudete mačkat a bát se prudkých toků. S bohorovným klidem a úsměvem budete kynout davům na břehu, klábosit s parťákem a těšit se na dobrou sváču po aktivním dopoledni. Díky šířce sedačky se můžete i posadit a Yukon XXL si všechno nechá líbit, nebude vám do jízdy kecat a pojede tam, kam se mu řekne. Juj, už aby byl zase víkend.

JEZDÍME SE ŽENOU LÉTA NA DEBLU A TEĎ MÁME JEŠTĚ DVĚ DĚTI

 • Yukon X3, štíhlá, rychlá, ale prostorná kanoe, která pojede po řece jako šíp, děti to bude bavit, vás taky. Partnerka si naloži všechno co potřebuje a ještě si pohodlně natáhne nohy. Bez obav X3 je rychlá, ale zároveň mnohem stabilnější než každá pevná loď. Kdo nabere na jezu, vypustí vodu bez mrknutí oka rukávem.

JSME PARTA VODÁKŮ A SHÁNÍME DOBREJ RAFT

 • ROBfin Hobit 400 za cenu Colorada dostanete dobrý, stabilní symetrický raft pro 7 vodáků, který je točivý a stabilní, rychlý, nezalévá se a odpustí sem tam nějakou tu chybku. Podrží vás i na větších peřejích a sveze na olejích mezi nimi.

PŘIPRAVUJEME DĚTSKÝ PUŤÁK NA BEROUNKU

 • Co takhle ROBfon Hobit 500? Uveze min. 10 dětí i s instruktorem, je rychlý a stabilní. Bez problémů se dá uřídit z místa na kormidle. Jen pozor, opravdu odpustí na vodě hodně, ale to není důvod zkoušet i nebezpečné jezy.

ZAČÍNÁME S RAFTOVOU KANCELÁŘÍ A CHCEME KOMERČNĚ RAFTOVAT

 • ROBfin Profi 425 je raft pro profesionály. Stabilní, obrněný, rychle vylévá, ale pořád to ještě není žádné monstrum, na kterém by nebyla legrace. Opravdu profesionální raft, který dodá solidnost každému podniku.

PŘIPRAVUJEME OVERLAND EXPEDICI NA SIBIŘ A POTŘEBUJEME FAKT SPOLEHLIVÝ RAFT

ROBfin Profi 450 Expediční raft, který se dá vrchovatě naložit bágly i posádkou a pořád se dá bez potíží řídit jedním záběrem. Solidní, pevný raft se zesíleným dnem, který vás dostane kamkoliv a pak zase v pořádku domů.